1907.GEN.TR
Türkiye'nin En Büyük Fenerbahçeliler topluluğu.

ALEXANDER DJIKU L’EQUIPE E KONUŞTU

0

Fenerbahçemizin başarılı savunma oyuncusu Alexander Djiku L’EQUIPE ‘e verdiği ropörtajda Trabzonspor mücadelesi ve bu sezonun gidişatı hakkında açıklamalarda bulundu. Alexander Djiku’nun verdiği ropörtajdan öne çıkan satırbaşları şu şekilde ;

Alexander Djiku: “Bize maçtan önce 2011 yılında gol farkı ile şampiyon olduğumuz sezon sonrasında başlayan gerginlikten bahsettiler. Ama o gece çok ağır şeyler yaşandı.”

Trabzonspor iç sahada bizi mağlup ettiğinde -ki bu sezon ligde aldığımız tek mağlubiyet- maç sonu bizim stadımızda kutlama yaptılar ve herhangi bir sorun yaşanmadı. Her oyuncu her statta kutlama yapar, bu böyledir.“

Kalecimize sis bombası ve meşale isabet ettiğinde maçın iptal edilmesi gerekiyordu. Boynunda kan vardı!”

Onları provoke etmek için ya da başka bir sebeple taraftarların önüne dahi gitmedik ama maalesef gördüğünüz olaylar yaşandı.”

Biz 8 final diyoruz. 8 maçı kazandığımız takdirde şampiyon olacağımızı biliyoruz. Süper Kupa maçımız var Galatasaray’a karşı, Konferans Ligi’nde Olympiakos maçlarımız var. Ligde uzun süre şampiyon olmadık.. hepsi ciddi birer hedef bizim için. Futbola odaklanıp, taraftarımız için elimizden gelenin en iyisini yapacağız”

Son olarak  “Olayların ardından Türkiye’den ayrılmayı düşünüyor musun?”  sorusu üzerine

Alexander Djiku: “Yalnızca Türkiye’de yaşanmıyor böyle olaylar. Sporda çok fazla örneği var bunun. Taraftarlar futbolun sadece bir oyun olduğunu anlamalı.” diyerek ropörtajı tamamladı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.