1907.GEN.TR
Türkiye'nin En Büyük Fenerbahçeliler topluluğu.

ALİ KOÇ BASIN MENSUPLARINA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

0

Bugün Jose Mourinho’nun basın toplantısında Jose Mourinho’dan önce söz alan başkan Ali Koç şu açıklamalarda bulundu;

“Stada gelen 35 bin taraftarımıza teşekkür ederim. Hocamıza müthiş bir ‘Hoş geldin’ kutlaması yaptık. Hocamız ve ekibinden ‘Böylesini yaşamadık’ şeklinde bir ifade duydum. Fenerbahçe’nin farkını gösterdikleri için taraftarlarımıza teşekkür ederim.

Biz hayal satmıyoruz, gerçekleri anlatıyoruz. 6 senedir yaptığımız hiçbir transferle ilgili haber sızdırmadık, ıslak imzayı gördüğümüz zaman açıkladık. Sayın Yıldırım ‘Anlaştım’ dedi. Anlaştım demek iş bitti demek, öyle değildi.

Şampiyonluk sözü verdiğinizde şampiyon olmuyorsunuz. Ben şu sözü verdim, şampiyonluk sözü vermeye gerek duymayacak bir takım kuracağız. Sizden sonra Jose Mourinho ile bu konu hakkında toplantı yapacağız. Genç kongre üyelerinin gönlünü çalmak için boş sözler vermeyeceğiz. ‘Anlaşacağız, getireceğiz’ dersek bunları yaparız. 3-5 oy için bitmemiş transfer açıklamayacağız. Böyle seçim kazanmayalım! Cumartesi öncesi bir açıklama yapacağımızı düşünmüyorum. Konuştuğumuz oyuncular var, daha Jose Mourinho devreye girmedi. O da devreye girince cazibe daha da artacak. Fenerbahçe artık bir cazibe merkezi.

Jose Mourinho’ya gelme nedenini sordum. ‘Türkiye ve Fenerbahçe, bana çok şey katacak’ dedi. Yıllar sonra Fenerbahçe’ye şampiyonluklar getirirsem ve Avrupa’da ilk iki turnuvada iyi işler yaparsam insanlar ‘Winner karakterini Fenerbahçe’ye de uyguladı’ diyecekler. Bu da benim kariyerime katkı sağlayacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.