1907.GEN.TR
Türkiye'nin En Büyük Fenerbahçeliler topluluğu.

AZİZ YILDIRIM’DAN BİRLİK ÇAĞRISI

0

Eski Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım’dan camiaya birlik olma çağrısı;

Fenerbahçe‘nin birlik beraberlik içinde olması lazım, ayrışma yapılmaması lazım, ayrışma kulübe zarar verir, camiaya zarar verir. Bunun zararlarını ileride görürsünüz. Bugün göremezsiniz bir şey ama ileride 5 sene, 10 sene sonra bunları görürsünüz. Ayrışma başladığı zaman birlik beraberlik yok olur. Fenerbahçeli, Fenerbahçeli ile kavga etmeye başlar. Bu çok tehlikeli bir şey, onun için hepimizin birlik beraberliği önemli.”

Herkesin Fenerbahçe’nin başarısını istemesi gerektiğini belirten Yıldırım, “Kim Fenerbahçe’nin başarısını istemezse, ‘onlar yok, ben varım’ bilmem ne derse, onlar şerefsizdir. Bak bu kadar ağır söylüyorum. Fenerbahçe’nin başarısı, mutluluğu hepimizin. Başarısızlığı da bizimdir ama biz yönetenler kadar üzülmeyiz, çünkü biz taraftarız. Biz olayı yaşarız, sabah unuturuz ama yönetici öyle değildir. Devam eder o üzüntü veya başka hadiseler devam eder.” değerlendirmesinde bulundu.

Çocukların artık Fenerbahçeli olmadığını kaydeden Yıldırım, “Bunu durdurmamız lazım. Hep beraber mücadele etmeliyiz, yapılmalı, Fenerbahçe kazanmalı. Fenerbahçe’nin bugün yani o hakem bunu yaptı, şunu yaptı filan, Fenerbahçe’nin kuruluşundan beri bunlar var, Kurtuluş Savaşı’ndan beri, 1930’larda kulüp kapanma noktasına getirilmiş. Yani Fenerbahçe tarihinde hep bunlar var. Çünkü Fenerbahçe toplumda lider olan bir camiadır. Buna karşı, onu yıpratmak, onu yok etmek isteyenler de olacaktır tabii ki.” diye konuştu.

Kızgınlıkların, kırgınlıkların Fenerbahçeli olmanın önüne geçmemesi gerektiğini anlatan Yıldırım, “Biz Fenerbahçeliyiz, başarısını isteriz. Başarılı olmalı da. Bunun için de destek gerekiyorsa yaparız. Bu destek bağırıp çağırıp veya herhangi bir şeylerle olmaz. Duruşla da olur.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.