1907.GEN.TR
Türkiye'nin En Büyük Fenerbahçeliler topluluğu.

İSMAİL KARTAL RÖPORTAJI 2.KISIM

0

Haber Global Spor Müdürü Sercan Hamzaoğlu’nun İsmail Kartal Röportajından öne çıkan başlıkların ikinci kısmı sizlerle;

Fenerbahçelilik, başkanını hocanı futbolcunu masörünü linç etmek değil, destek olmak. Onların hakkını aramak. Her beraberlikte, en ufak bir şeyde hepimize bel altı vuruyorsunuz. Eleştiriler olacak ama biraz da pozitif, yapıcı olması lazım. Böyle Fenerbahçelilik olmaz. Tarihi rekorlar kırmış bir takımız. Şampiyon olabiliriz. Trabzon’da yaşananları da herkes gördü. Beni parlatın demiyorum, ihtiyacım yok. Ne yapacağımı biliyorum. İlk geldiğim ve kurşunlandığımız sene de aldığımız puanda futbolda ortada. İkinci geldiğimde de her şey ortada. Her geldiğimde ben puan rekorları kırmışım, istatistikleri paramparça etmişiz. Her şey güzel giderken içerideki Fenerbahçeli dostlarımızın daha sağ duyulu olması lazım. Bugün ben varım, yarın siz gelirsiniz. Fenerbahçelilik böyle olmaz. Başkanına, hocasına, futbolcusuna, armasına sahip çıkmaktır Fenerbahçelilik. Haksızlıklara uğruyoruz. Bir günde çıkın hakem şunu yaptı, Fenerbahçe şöyle haksızlığa uğradı, deyin. Bunlar olmasaydı bizim takımımız 10 puan önde olması gerekirdi, deyin. Bu algıyı kıramadığımız gibi bir de içerideki insanlar bize vurunca, sanki Fenerbahçe’de işler kötüymüş gibi algı yapılıyor. Sonra da camiamız çok kırılgan oluyor, tabi böyle olur.

Yabancı hakem konusundaki görüşleri sorulan Teknik patronumuz İsmail Kartal;

Yabancı hakem olsun. Her zaman hakemlere arka çıktım. Pendikspor maçından sonra “Gördüğünüzü çalın” dedim, beni PFDK’ya sevk ettiler, ceza almam için. Ben kimseyi suçlamadım, hakarette bulunmadım. Başkaları neler söylüyor, hiçbir şey olmuyor. Ben hakemleri koruyarak konuştum PFDK’ya sevk edildim. Bunları gördükten sonra yabancı hakem olsun istiyorum.

2 Nisan’da yapılacak olan kongre ile ilgili;

Başkanımızla yöneticilerimizle daha net konuşma yapmadık. 2 Nisan’dan önce görüşmemiz olacak. Nasıl bir değerlendirme olur, kongrede ne olur, ona göre bizde başkanımızla kararımızı veririz.

 Herkesin bir hesabı var, Allah’ın da var. Biz kendimize inanıyoruz. Sezon sonunda biz şampiyonluk olacağız. Hiç kimsenin puan kaybetmesine de ihtiyacımız yok, 8 maçın 8’ini de kazanarak şampiyonluk olacağız.  

Leave A Reply

Your email address will not be published.