1907.GEN.TR
Türkiye'nin En Büyük Fenerbahçeliler topluluğu.

JOSE MOURINHO İMZAYI ATTI

0

Yeni teknik direktörümüz Jose Mourinho’nun Fenerbahçe ile sözleşme imzalaması dünyada sansasyon yarattı.Dün İstanbul’a gelen ve stadyumdaki imza töreninin ardından ayağının tozuyla Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulundu. Jose Mourinho’nun basın toplantısı 3 Haziran Pazartesi günü saat 14’te gerçekleştirilecek. Jose Mourinho’nun ilk açıklamaları şu şekildeydi;

Jose Mourinho, “Aile gibi olmamız gerektiğini düşünüyorum. Fenerbahçe her taraftarıyla, her üyesiyle, destekleyen herkesle; yönetimde Başkan’dan başlayarak en son kişiye kadar…Oyuncular, hocalar, direktörler yani herkes beraber hareket etmeli. Elbette ki bu beraberlik ve destek güzel zamanlarda kolaydır ama biraz yara aldığınız zaman işte orada daha fazla beraber olunması gerekiyor. Bu gücü, taraftarların bu desteğini ve karşılamayı görünce stadyumda ve deplasmanda oynayacağımız maçlar gözümüzde canlanıyor.  Çünkü onların büyük desteklerini hissedeceğimi düşünüyorum. Bu da öyle zannediyorum ki bize karşı oynayacak tüm rakiplerimize fazlasıyla zorluk yaratacaktır. Bize bu gücü vereceklerini düşünüyorum. Çünkü bizler 11 kişi ile değil taraftarlarımızın gücüyle 12 kişi oynayacağız.” dedi.

 “Şu ana kadar söylemem gereken her şeyi söyledim. Yaptığımız basın toplantısında da belirtmiştim; Fenerbahçe forması benim derim gibi olacak. Herkese mesajım buydu. Etrafımda çalışacak insanlara, tesiste çalışacak olan insanlara, staffa…yani kısacası benimle çalışacak herkese vermek istediğim mesaj buydu. Çünkü bizler bu tutkuyu, sevgiyi gördüğümüz zaman, taraftarların sahip olduğu bu tutkuyu gördüğümüzde her zaman profesyonelce hareket edemeyiz. Çünkü profesyonelliğin de ötesine geçmeniz gerekiyor. Fazlasını ortaya koymanız gerekiyor. Çünkü taraftarların hislerini, tutkularını görüyoruz, anlayabiliyoruz ve biliyoruz. Onlar için çalışacağız, onların hayallerini yerine getirmek için çalışacağız ve formamızla, onların gücüyle beraber öyle zannediyorum ki formaya vereceğimiz katkıyla beraber hedeflerimizi gerçekleştirebileceğimizi düşünüyorum.
 
Tabii ki de sahip olunan, bilinen hayalleri görebiliyoruz. Taraftarların, camianın beklentisini de görebiliyoruz. Bunun için savaşacağız. Bunun için her şeyimizi ortaya koyacağız. Bu sadece 90 dakikalık maçla sınırlı kalmayacak. Her dakika savaşmamız gerekiyor. Antrenmanlarda da aynı şekilde bütün gücümüzü ortaya koymamız gerekiyor ve çok sıkı şekilde çalışmamız gerekiyor. Elde etmek istediğimiz güzel sonuçlarla beraber bunları yerine getirebileceğimizi düşünüyorum. Güzel sonuçlar alabilmek adına bunları yapabilmeliyiz. Çünkü kulüpler aslında taraftarlarındır, kulüpler taraftarlardır. Çünkü onların tutkusunu görebiliyoruz. Elbette ki bizler de onlar için oynayacağız.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.