1907.GEN.TR
Türkiye'nin En Büyük Fenerbahçeliler topluluğu.

JOSE MOURİNHO TÜRKEYE’DEKİ İLK BASIN TOPLANTISINI DÜZENLEDİ

0

Fenerbahçemizin çiçeği burnunda yeni Fenomen teknik Direktörü Jose Mourinho Türkiye’deki ilk basın toplantısını gerçekleştirdi.

“Öncelikle kısa bir giriş yapmak istiyorum. Dün buraya gelen tüm taraftarlara teşekkür ediyorum. İkinci olarak şunu söylemek istiyorum. Ben aslında başkana ortada oturmasını, benim onun yerinde oturmamı istiyordum. Eskiden “Ben Mourinho’yum” diye şaka yapardım ama şimdi ben kendimi “Fenerbahçe’nin hocasıyım” diye adlandırıyorum çünkü böyle olmak istiyorum.”

Tabii ki saklamayacağım Aziz Yıldırım ile bir görüşmem oldu ama Fenerbahçe’ye gelmek için bir izin almadım.”

‘FENERBAHÇE’DE AVRUPA SEVİYESİNİ GÖRDÜM’

“İstikrar, bana sunulan proje çok önemliydi. İki günde her şey üst düzey… Tesislere gittim, gördüğüm seviye çok iyi. İstikrar isterim, sorumlulukların bilincindeyim. Gelecek haftalar kolay olmayacak çünkü oyuncular EURO2024’te olacak. İki hafta sonra çalışmalara başlamamız lazım. Takımın içinde bulunduğu organizasyon çok önemliydi. Fenerbahçe taraftarları için her şeyimi vereceğim. Dediğim gibi Ali Koç ve Mario Branco’nun sunduğu proje için imza attım.”

Fenerbahçe için sesimi yükseltmem gerekirse, iki kere düşünmem.”

İsmail Kartal’a başarılar dilerim, bıraktığı takım için teşekkür ediyorum. Geçen sene hakkında yorum yapmam etik olmaz. Etik olan şey kapalı kapılar ardında yorumları paylaşmamız… Gerek İsmail Kartal ve gerek oyuncularla… Ben dürüst insanım, oyuncuların yüzüne konuşurum. Onların düşünceleri önemli. Yeni geldim takımı tanımam için zamana ihtiyacım var. Yeni sezon 22-23 Haziran gibi başlayacağız. Kısa sürede bir şeyleri değiştirmek mümkün değil. İsmail Hoca’dan farklıyım, her hocanın farklı bir durumu vardır. Ali Koç ve Branco, takımı iyileştirmek istediklerini söylediler. Fenerbahçe taraftarlarının rüyalarını gerçekleştirmek için çok iyi bir takım kuracağız.” Bu sözlerin ardından ana Hedefin Şampiyonlar Ligi olduğunu belirten Mourinho; ‘’Benim için hırs her maçı kazanmaktır. Fenerbahçe’nin gerçeği bu. Taraftarların hayalini biliyorum. İmkanım olsa yarın idmana, hafta sonu maça çıkmak. Bana olan ilgi beni etkiledi, şimdi benim bir şeyler gösterme zamanım.”

Lukaku ve Dybala transfer söylentileri hakkında ise Romelu Lukaku ve Paulo Dybala’yı istemiyorum.” Diyerek son noktayı koydu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.