1907.GEN.TR
Türkiye'nin En Büyük Fenerbahçeliler topluluğu.

MAÇIN ARDINDAN TRABZONSPOR 2-3 FENERBAHÇE

0

MAÇIN ARDINDAN TRABZONSPOR FENERBAHÇE

Trendyol SüperLig’de 30. Hafta mücadelesinde Fenerbahçe Trabzonspor’a konuk oldu. Karşılaşma öncesindeki hafta boyunca ortamı gererek, Fenerbahçe’nin motivasyonunu etkileyecek durumlar oluşturulmaya çalışıldı. Karşılaşma öncesi rakip Trabzonspor yine kaybedilmiş bir sezonun teselli karşılaşması ve taraftarına kendini affettirme maçı olarak Fenerbahçe karşılaşmasını seçmişti. Karşılaşma başladığında topu Fenerbahçe’ye bırakan bir rakip izliyorduk.13. dakikada Fred’in ceza sahası dışından saatte 123 km ile kaleye gönderdiği şut ağlarla buluşuyordu 0-1. Golün ardından ceza sahası dışarısında kazanılan serbest vuruşu kullanan Szymanski’nin şutunda kaleci Uğurcan topu sektirirken Tadiç dönen topa yaptığı kafa vuruşundan sonuç alamıyordu. İlk yarının uzatma dakikalarında Fenerbahçe yeniden Fred ile farkı ikiye çıkarıyordu. Tadic gönderdiği pasla Trabzonspor savunmasını oyundan düşürdü,Fred ceza yayında bomboş alarak içeri katetti ardından Uğurcan’ın yanından topu ağlarla buluşturdu 0-2.İlk yarı boyuncaFenerbahçe, İrfancan-Osai Samuel ve Ferdi Tadiç ikilileriyle kanatları kapatıp Visca Trezeguet ikilisine fırsat vermediler.Kanatları etkili kullanarak rakibini orta saha merkezine iten  Fenerbahçe, orta sahada Fred İsmail ikilisi ile beraber Trabzonspor orta sahasını yok etti. Bunun sonuncunda Trabzonspor’un ilk yarı boyunca tehlikeli atağı yoktu. İlk yarı bu skorla sona eriyordu. İkinci yarıya önde basarak basmak isteyen tempo yapmak isteyen Trabzonspor’u kendi taraftarı sahaya yabancı madde yağdırarak durduruyordu. Dakikalar 63’ü gösterdiğinde ceza sahası sol çaprazından kazanılan serbest vuruşta Bardhi’nin kaleye gönderdiği topu, Livakoviç, Rüştü’nün yıllar önce MTK Budapeşte’den yediği frikik golüne nazire yaparcasına içeri alınca skor 2-1’e geliyordu. Halil Umut Meler kullanılan serbest vuruşun ardından Djiku’nun kontrolsüz hareketine penaltı çalıyordu. Trezeguet kazanılan penaltıyı gole çevirip Trabzonspor’un umutlarını yeşertiyordu 2-2.Fenerbahçe hiç pozisyon vermeden bir anda skorboard da eşitliği görüyordu. İsmail Kartal Dzeko ve Szymanski’nin yerine Serdar Dursun ve Batshuayi’yi sahaya atarak çift forvete dönüyordu.Dakikalar 87‘yi gösterdiğinde son zamanların nöbetçi golcüsü Batshuayi Serdar Dursun’un ceza sahasını karıştırdığı pozisyonda topu bir anda önünde bulup bekletmeden vuruşunu yaprak Fenerbahçe’yi ipten alıyordu 2-3. Fenerbahçe alışılagelmiş şekilde gergin geçen karşılaşmayı 3-2 kazanıp lideri takibine devam ediyordu. Şimdi gelelim karşılaşma ile ilgili notlarımıza;

Hakem Halil Umut Meler : Hafta içerisinde Fenerbahçe Konferans Ligi’nde kendi evinde kaybetmesine rağmen sahada mükemmel bir hakem performansı izlemiştik. Oyunu sürekli akıtan bol temaslı oyuna izin veren hakemlerin yönettiği  maçların seyir zevkini  hepimiz gördük. Halil Umut Meler ise bu performanstan uzak temaslı oyuna izin vermeyen herhangi bir faul standardı olmayan bir yönetim gösterdi. Gerek Fenerbahçe tempo yapmaya başladığı zamanlarda, gerek Trabzonspor taraftarını arkasına alarak tempoyu yükseltmeye çalıştığı anlarda, oyunun temposunu düşüren tek etken karşılaşmanın hakemiydi. İrfancan Kahveci’nin omuz omuza mücadele ile aldığı iki mücadelede de faul düdüğü çalarak  futbolun temaslı olmasına asla izin vermedi. Sahaya yabancı maddeler yağarken içeri girmeliydi .İlk yarıda İsmail Kartal’a atılan yabancı maddelerin ardından anons yaptırmadı.

TFF : Her yıl Trabzonspor-Fenerbahçe maçlarında futbol kuralları içerisinde olmayan şartlarda oynayan bir Fenerbahçe varken karşılaşma sonrası çıkan olaylar sonrasında ne gibi cezalar verileceğini dikkatle takip edeceğiz. Fenerbahçe her yıl sahada can güvenliği tehlikesi altında bu sahaya çıkıyor ve her Fenerbahçe galibiyetinin sonrasında istenmeyen görüntüler yaşanıyor. Sahaya giren ve futbolcularımıza saldıran taraftarlara ne gibi yaptırımlar uygulanacak ve kendilerini savunan futbolcularımıza herhangi bir yaptırım olacak mı hep beraber göreceğiz.Livakoviç gibi tamamen profesyonel ve beyefendi bir futbol figürüne saldıracak kadar gözü dönmüş taraftarlara ne gibi yaptırımlar uygulanacak? Karşılaşma sonrasında çıkan olaylar hakkında verilecek olan karar bundan sonraki yıllarda oynanacak olan Trabzonspor-Fenerbahçe maçlarında, Fenerbahçeli oyunculara uygulanabilecek şiddet dozunu da belirleyecek. Bakalım buradan bu saha olaylarını teşvik edici mi, yoksa caydırıcı bir ceza mı çıkacak hep birlikte göreceğiz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.